602 707 700

KONTAKT PORADY EKSPERTA OFERTA O NAS STRONA GŁÓWNA

e-Kartoteka

2021-04-02, Aleksandra Golka

INTERNETOWY PORTAL E-KARTOTEKA

Już od ponad roku wszyscy zmagamy się z zupełnie nową dla nas sytuacją. Co chwilę słyszymy o wprowadzaniu restrykcji, obostrzeń, lockdownie; codziennością wydaje się już hasło #zostańwdomu. Życie i obecna sytuacja pandemiczna wymusza na nas ograniczenie wszystkich dotychczasowych przyzwyczajeń, nawyków, a także przeorganizowanie wszystkiego tego, co możemy wykonać bez konieczności wychodzenia z domowego zacisza. I choć początkowo może się to wydawać trudne, to przecież jeśli bez najmniejszego problemu możemy zrobić większość podstawowych zakupów, zamawiając je za pośrednictwem portali online, czy sklepów internetowych, to czemu w ten sam sposób nie załatwić najważniejszych formalności związanych z
naszym mieszkaniem. Do tego typu działań (a także wielu innych) świetnie sprawdzi się proste narzędzie, jakim jest e-kartoteka.
Coraz więcej Wspólnot Mieszkaniowych oraz Spółdzielni decyduje się na korzystanie z internetowego portalu e-kartoteka przeznaczonego dla mieszkańców. Przy powszechnym dostępie do Internetu, dzięki platformie zmniejsza się czas pozyskania informacji (czas dojazdu do siedziby zarządcy, rozmowa telefoniczna, itp.).
E-kartoteka to wszechstronne narzędzie ułatwiające komunikację mieszkańców z zarządcą i zarządcy z mieszkańcami. Informacje są dostępne dla mieszkańców 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu - nie tylko w godzinach pracy Zarządcy. Właściciele lokalu, aby skorzystać z platformy, wchodzą na stronę internetową www.e-kartoteka.pl i przy pomocy indywidualnego loginu oraz hasła, logują się uzyskując dostęp do własnej kartoteki lokalu.

Użytkownikom lokali, e-kartoteka daje możliwość wglądu do dokumentów (statutów, regulaminy itp.), samodzielnej analizy stanu rozliczeń, zobowiązań, wpłat, stanu liczników, jak również weryfikacji indywidualnego numeru rachunku bankowego.
W prosty sposób platforma umożliwia dokonanie zapłaty należności, bez wpisywania danych do przelewu.
Dzięki tablicy ogłoszeń oraz zapowiedzi prac remontowych, mieszkańcy są zawsze na bieżąco poinformowani, z uwagi na fakt, iż Zarządca udostępnia tam ważne informacje już w momencie ich uzyskania.
Forum dyskusyjne, to przestrzeń stworzona z myślą o mieszkańcach, której celem jest umożliwienie szybkiej i wygodnej komunikacji z pozostałymi członkami danej nieruchomości / spółdzielni /wspólnoty mieszkaniowej.
Obszar uchwały umożliwia podgląd i głosowanie w formie elektronicznej nad uchwałami wspólnoty/spółdzielni .
Użytkownicy portalu mają możliwość podglądu archiwalnych wiadomości SMS wysłanych przez Zarządcę oraz brania czynnego udziału w ankietach dotyczących nieruchomości.
Portal e-kartoteka jest dostępny także w wersji mobilnej, wpisując się w oczekiwania zwłaszcza młodszych użytkowników, którzy bardzo chętnie korzystają ze wszystkich dostępnych nowinek technologicznych. Dzięki temu, użytkownicy otrzymują dostęp do najważniejszych informacji związanych z użytkowanym lokalem, poprzez wygodną aplikację w swoim telefonie.
Aplikację można bezpłatnie pobrać z dedykowanych sklepów App Store lub Google Play.
Twórcy programu wciąż ulepszają i dopracowują poszczególne panele kartoteki, tak by podążała ona, a nawet wyprzedzała, dynamicznie rozwijające się rynki nieruchomości, administracji i technologii. Portal e-kartoteka jest platformą naprawdę bezpieczną, intuicyjną i prostą w obsłudze, dlatego zachęcam wszystkich do korzystania z jej wielu możliwości, zwłaszcza jeśli dzięki poszczególnym modułom załatwimy wszystko, bez konieczności wychodzenia z domu i narażania się na ewentualne zarażenie/utratę zdrowia.

Aleksandra Golka
Asystent Zarządcy Nieruchomości